Przeguby - Lobro, Topran - SEAT
(2)
4,6
z 84438
opinii
Układ napędowy
Przeguby
Rekomendowane produkty
Artykuły eksperckie

Zatarcie silnika to jedna z najpoważniejszych i najdroższych do usunięcia awarii tego elementu układu napędowego auta, która całkowicie uziemia pojazd. Na szczęście przed wystąpieniem nieodwracalnych uszkodzeń możemy dość skutecznie rozpoznać pierwsze oznaki problemów, oczywiście jeżeli będziemy w stanie je poprawnie zidentyfikować. Dlatego też przedstawiamy najważniejsze objawy zatartego silnika, a także podpowiadamy, jakie są ich przyczyny.

Kolektor ssący, znany także jako kolektor dolotowy, to jeden z podstawowych elementów budowy silnika spalinowego. Odpowiada on za doprowadzenie powietrza do wnętrza napędu, które jest niezbędne do spalania mieszanki paliwowej. Rozdziela również jego strumień pomiędzy wszystkim cylindrami silnika w taki sposób, aby ich praca nie ulegała zakłóceniom. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat konstrukcji i sposobu działania kolektora ssącego, a także tłumaczymy, jakie są objawy jego uszkodzenia.

Tuleje wahacza są drobnym elementem systemu zawieszenia auta, bardzo często narażonym na różnego rodzaju usterki. Z tego powodu duża część kierowców prędzej czy później usłyszy o nich podczas rutynowego przegląd lub wizyty u mechanika po wykryciu problemów z samochodem. Przedstawimy najważniejsze informacje na temat tulei, wymieniając również najczęstsze symptomy ich awarii.

Konstrukcja zawieszenia samochodu ma ogromny wpływ na komfort jego prowadzenia, a także bezpieczeństwo na drodze. Inżynierowie na przestrzeni dziesiątek lat opracowali wiele rozwiązań technicznych pozwalających zminimalizować wstrząsy odczuwane w kabinie kierowcy, a także poprawić przyczepność kół nawet na najbardziej nierównych nawierzchniach. Tak zwana kolumna MacPhersona jest jednym z tego typu innowacji, które możemy znaleźć w wielu współczesnych modelach aut. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat budowy i przeznaczenia tego elementu zawieszenia.

Światła samochodowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników drogi. Każdy pojazd musi posiadać sprawny zestaw oświetleniowy, dzięki któremu pozostaje on widzialny podczas jazdy, a jego brak lub uszkodzenie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Obecnie większość świateł samochodowych wykorzystuje halogenowe lub ledowe żarówki, które różnią się między sobą pod wieloma względami, przedstawmy zatem najważniejsze z nich.

Wielu właścicieli aut poszukuje nieustannie sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu. Niektóre są zaskakująco tanie i szybkie w implementacji, a jedną z nich jest instalacja stożkowego filtra powietrza. Tłumaczmy, na jakiej zasadzie działa ten element, czym różni się od tradycyjnych modeli, a także co możemy zyskać, decydując się na jego zakup.

Jednym ze sposobów na ograniczenie produkcji szkodliwych cząsteczek jest wykorzystanie filtra DPF. Czym jest filtr DPF, jak działa i jak go wyczyścić?

Tempomat to specjalistyczny system kontroli pracy jazdy samochodem, który przez wiele lat kojarzony był przede wszystkim z autami klasy premium. Obecnie montowany jest w seryjnie produkowanych modelach, także tych z niższej półki cenowej. Jego włączenie poprawia komfort kierowcy i zwiększa bezpieczeństwo na drodze, pozwalając utrzymać pojazdowi stałą prędkość bez stałej ingerencji jego prowadzącego. Tłumaczmy zatem, jak działa tempomat, a także co warto o nim wiedzieć.

Filtr DPF to jeden z istotnych elementów odpowiadających za poprawne działanie układu napędowego w pojazdach z silnikami Diesla. Element ten odpowiada przede wszystkim za oczyszczanie spalin opuszczających auta – zatrzymuje wiele szkodliwych związków chemicznych i cząstek stałych przed przedostaniem się do powietrza.

Układ wydechowy pojazdów ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania ich napędu. Dzięki niemu z komory silnika bezpiecznie na zewnątrz usuwane są gazy powstałe podczas spalania mieszanki paliwowej. Choć układ wydaje się z pozoru niezwykle prosty, składa się z wielu elementów, z których każdy może ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Jednym z jego wrażliwszych części jest kolektor wydechowy. Tłumaczmy zatem, jak jest zbudowany, a także jak rozpoznać pierwsze znaki wskazujące na to, że zaczyna on szwankować.
Produkty
Sortuj od rekomendowane produkty
Produkty oznaczone pogrubioną nazwą, których kolejność prezentacji zależy od płatnej licytacji Partnerów Ceneo. Pozostałe produkty, bez pogrubionej nazwy prezentowane są w kolejności od najczęściej odwiedzanych przez Użytkowników.
rekomendowane produkty
Produkty oznaczone pogrubioną nazwą, których kolejność prezentacji zależy od płatnej licytacji Partnerów Ceneo. Pozostałe produkty, bez pogrubionej nazwy prezentowane są w kolejności od najczęściej odwiedzanych przez Użytkowników.
popularność: największa
Produkty wyświetlane w kolejności od najczęściej odwiedzanych przez Użytkowników.
cena: od najniższej
Sortowanie wg ceny.
cena: od najwyższej
Sortowanie wg ceny.
ocena: najwyższa
Sortowanie wg oceny.
Dodaj do ulubionych
- Marka pojazdu: SEAT
5,0
/
5
Napisz opinię
Dodaj do ulubionych
- Marka pojazdu: SEAT